Vi som jobbar här

Kontaktpersoner

Anna Granlund

Rektor Uppsala Gymnasium

072 857 25 55
anna.granlund@magelungen.com

Björn Andersson

Biträdande rektor

072 853 87 06
bjorn.andersson@magelungen.com

Linnea Kjell

Arbetsterapeut IMA-Försteget, IMA, SASAM


linnea.kjell@magelungen.com

Linda Altemark

Skolkurator / arbetsledare IMA4


linda.altemark@magelungen.com

Elisabet Svärd

Skolpsykolog

073 745 40 81
elisabet.svard@magelungen.com

Elisabeth Pyykkö-Eriksson

Skolsköterska


elisabeth.Pyykko-eriksson@magelungen.com

Marianne Pihl

Specialpedagog


marianne.pihl@magelungen.com

Emelie Tannfors

SYV


emelie.tannfors@magelungen.com

Jens Siilakka

Resurspedagog

076 138 94 34
jens.siilakka@magelungen.com

Lars Myrberg

Skolvärd/Resurspedagog

072 300 90 37
lars.myrberg@magelungen.com

Matilda Johansson

Tjänstledig


matilda.johansson@magelungen.com

Robert Juringe

Resurspedagog

070 001 97 63
robert.juringe@magelungen.com

Anette Franzén

Legitimerad lärare Sva, Svenska och Engelska

072 249 78 79
anette.franzen@magelungen.com

Elisabeth Öhrstedt

Legitimerad lärare Idrott&Hälsa

076 177 96 89
elisabeth.ohrstedt@magelungen.com

Jenny Thelin

Föräldraledig


jenny.thelin@magelungen.com

Jonas Lundgren

Legitimerad lärare Geografi och Historia


jonas.lundgren@magelungen.com

Johanna Helén

Föräldraledig


johanna.helen@magelungen.com

Jonas Holmberg Skäremo

Legitimerad lärare Matematik


jonas.holmberg-skaremo@magelungen.com

Lotta Samelius

Legitimerad lärare Filosofi och Psykologi


lotta.samelius@magelungen.com

Linda Li

Legitimerad lärare fysik och kemi

073 056 25 19
linda.li@magelungen.com

Mariana Elfving

Legitimerad lärare Spanska och Hem- och konsumentkunskap

076 016 11 58
mariana.elfving@magelungen.com

Matilda Rosén

Legitimerad lärare historia och religion


matilda.rosen@magelungen.com

Matildha Grip

Legitimerad lärare Samhällskunskap och Religion


matildha.grip@magelungen.com

Maria Karlsson

Legitimerad lärare Samhällskunskap och Tyska

073 537 27 91
maria.karlsson@magelungen.com

Patrik Ålund

Skollogoped, mentor IMA-Försteget


patrik.alund@magelungen.com

Petra Nordlander

Legitimerad lärare Religion och Engelska


petra.nordlander@magelungen.com

Petros Kalliontzis

Legitimerad lärare Matematik, Fysik och Teknik

073 537 58 99
petros.kalliontzis@magelungen.com

Sandra Rakovic

Legitimerad lärare Svenska och Historia

073 501 23 10
sandra.rakovic@magelungen.com

Virginia Beramendi Heine

Legitimerad lärare samhällskunskap


virginia.beramendi.heine@magelungen.com