Vi som jobbar här

Kontaktpersoner

Anna Granlund

Rektor Uppsala Gymnasium

072 857 25 55
anna.granlund@magelungen.com

Björn Andersson

Biträdande rektor

072 853 87 06
bjorn.andersson@magelungen.com

Aamer Alsabbagh

Legitimerad lärare Biologi


aamer.alsabbagh@magelungen.com

Carina Fröjd

Studie-och yrkesvägledare (SYV)

073 - 542 88 35
carina.frojd@magelungen.com

Emil Asplund

Legitimerad lärare Engelska och Religion

072 - 249 78 79
emil.asplund@magelungen.com

Elisabet Svärd

Skolpsykolog

073 745 40 81
elisabet.svard@magelungen.com

Elisabeth Pyykkö-Eriksson

Skolsköterska

073 - 504 95 19
elisabeth.Pyykko-eriksson@magelungen.com

Elisabeth Öhrstedt

Heltidsmentor / Legitimerad lärare Idrott&Hälsa

076 177 96 89
elisabeth.ohrstedt@magelungen.com

Erica Pettersson Juntti

Legitimerad lärare Svenska och Resurspedagog

076 102 85 77
erica.pettersson.juntti@magelungen.com

Emelie Tannfors

SYV - tjänstledig


emelie.tannfors@magelungen.com

Jens Siilakka

Resurspedagog / Mentor IM1

076 138 94 34
jens.siilakka@magelungen.com

Jenny Thelin

Legitimerad lärare Svenska och Svenska som andraspråk

070- 306 49 60
jenny.thelin@magelungen.com

John Blixt

Legitimerad lärare Samhällskunskap och Historia

073 - 537 58 99
john.blixt@magelungen.com

Jonas Holmberg Skäremo

Legitimerad lärare Matematik

073 - 513 57 33
jonas.holmberg-skaremo@magelungen.com

Linda Altemark

Skolkurator / arbetsledare IM4 / Arbetslagledare IM4

070 - 001 95 82
linda.altemark@magelungen.com

Lars Myrberg

Heltidsmentor

072 300 90 37
lars.myrberg@magelungen.com

Marianne Pihl

Specialpedagog

073 - 507 36 24
marianne.pihl@magelungen.com

Matilda Johansson

Tjänstledig


matilda.johansson@magelungen.com

Robert Juringe

Resurspedagog / Mentor IM1

070 001 97 63
robert.juringe@magelungen.com

Jonas Lundgren

Legitimerad lärare Geografi och Historia

073 - 540 68 38
jonas.lundgren@magelungen.com

Johanna Helén

Legitimerad lärare Bild och form

073 - 056 24 61
johanna.helen@magelungen.com

Lotta Samelius

Legitimerad lärare Filosofi och Psykologi

070 - 233 68 61
lotta.samelius@magelungen.com

Linda Li

Legitimerad lärare Fysik och Kemi

073 056 25 19
linda.li@magelungen.com

Matilda Rosén

Legitimerad lärare Historia och Religion

073 - 056 24 29
matilda.rosen@magelungen.com

Matildha Grip

Legitimerad lärare Samhällskunskap och Religion


matildha.grip@magelungen.com

Maria Karlsson

Legitimerad lärare Samhällskunskap och Tyska

073 537 27 91
maria.karlsson@magelungen.com

Patrik Ålund

Skollogoped / mentor IM4

070 - 098 22 22
patrik.alund@magelungen.com

Petra Nordlander

Legitimerad lärare Religion och Engelska

073 - 518 34 08
petra.nordlander@magelungen.com

Sandra Löfgren

Legitimerad lärare Svenska och Historia

073 501 23 10
sandra.lofgren@magelungen.com

Sonja Wernmarker

Skolvärd/Resurspedagog

076 - 016 11 58
sonja.wernmarker@magelungen.com

Tove Johansson Berg

Arbetsterapeut/mentor IMA4

073 056 37 08
tove.johansson.berg@magelungen.com

Virginia Beramendi Heine

Legitimerad lärare Samhällskunskap

070 - 745 36 34
virginia.beramendi.heine@magelungen.com